Od redakcji 4/2024

Okladka Ei 4
Szanowni Państwo,
Burza jest intensywnym i niebezpiecznym zjawiskiem meteorologicznym, któremu towarzyszą wyładowania elektryczne w postaci piorunów. Błyskawice są potężną siłą natury, a w miejscu, w które uderzają, napięcie elektryczne może wynosić kilkaset milionów woltów oraz wywołać przepływ prądu o natężeniu 250 000 A. Moc takiego wyładowania sięgająca nawet 700 bilionów watów i ogrzane wokół do temperatury 30 000 °C powietrze mogą stać się źródłem pożaru. Piorun, szukając najkrótszej drogi do ziemi w celu wyrównania potencjału ładunków pomiędzy gruntem a chmurą, co trwa ułamek sekundy, niesie ogromną energię, która jeśli nie zostanie zneutralizowana i szybko odprowadzona do ziemi, niszczy i uszkadza wszystko, co spotka na swojej drodze.
Więcej…

Rozbudowa zakładu Philips Lighting Poland w Kętrzynie

Philips Lighting Poland SA Oddział w Kętrzynie otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt przewiduje modernizację fabryki dla potrzeb produkcji innowacyjnych opraw oświetleniowych, opartych m.in. na technologii LED. Firma Philips Lighting zobowiązała się do przeprowadzenia dalszych inwestycji w kętrzyńskim zakładzie oraz stworzenia nowych miejsc pracy.

20140306philips650

4 marca br. w kętrzyńskiej fabryce Philips Lighting odbyła się uroczystość wręczenia zezwolenia na prowadzenie działalności Philips Lighting Poland SA Oddział w Kętrzynie w rozszerzonej Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WMSSE). Zezwolenie obejmuje produkcję innowacyjnych opraw oświetleniowych opartych na technologiach energooszczędnych i ledowych. W ramach działalności w WMSSE spółka Philips Lighting zobowiązała się do zainwestowania w kętrzyńskim zakładzie minimum 50 mln zł do końca 2018 roku oraz stworzenia 70 nowych miejsc pracy. Inwestycje wspierać będą rozwój działalności Philips Lighting związanej z technologią LED na rynku oświetlenia profesjonalnego. Dzięki tym nakładom, unowocześniona zostanie istniejąca fabryka, utworzone zostaną nowe linie technologiczne i zmodernizowane będą te już użytkowane.

Obecnie zakład produkcyjny w Kętrzynie zatrudnia 565 osób. Od kilku lat rośnie jego aktywność jako czołowego producenta w koncernie. Zakład rozwija i produkuje profesjonalne rozwiązania oświetleniowe do zastosowań wnętrzowych i zewnętrznych. Fabryka wytwarza m.in. oświetlenie uliczne, rozwiązania oświetleniowe dla biur, szkół i szpitali, ale również sklepów, budynków przemysłowych, stacji benzynowych, a nawet stadionów. W ramach kętrzyńskiego zakładu Philips Lighting działa również Centrum Badawczo-Rozwojowe. Jest ono jednym z czterech tego typu ośrodków Philips Lighting na świecie, przy czym jest jedynym, które opracowuje rozwiązania oświetleniowe zarówno do zastosowań wnętrzowych, jak i zewnętrznych. Dział badawczo-rozwojowy pracuje nad rozwiązaniami najnowszej generacji, w większości z obszaru LED. W Centrum zatrudnienie znajduje obecnie ponad 50 osób. Innowacyjne rozwiązania opracowane w Centrum Badawczo-Rozwojowym są następnie wdrażane do produkcji m.in. w fabryce Philips Lighting w Kętrzynie.

(PHILIPS LIGHTING)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem