elektroinstalator.com.pl

Znaleziono 3 pozycji/ę"laboratorium"

Wyników 1 - 3 z 3

Kolejne laboratorium sieci EduNet już otwarte

Kategoria: Wydarzenia
Utworzone: piątek, 15, maj 2015 12:33

Czwarte laboratorium EduNet w PolsceCzwarte laboratorium EduNet w Polsce zostało uroczyście otwarte na Wojskowej Akademii Technicznej. Jest to kolejna uczelnia w Polsce, gdzie studenci mają możliwość kształcenia się na nowoczesnym sprzęcie dostarczonym przez PHOENIX CONTACT.

Dzięki nawiązanej współpracy Phoenix Contact wyposażyła laboratorium, wspólnie opracowała program nauczania, jak również przeszkoliła kadrę uniwersytecką w centrum kompetencyjnym w Niemczech.

EduNet stanowi platformę, która jest wykorzystywana do przekazywania wiedzy pomiędzy uczestniczącymi w projekcie uniwersytetami i firmą PHOENIX CONTACT. Celem jest prowadzenie wspólnych laboratoriów oraz uproszczenie i promocja wymiany studentów i kadry profesorskiej.

Instytut PI-Berlin zaprezentuje na targach greenPower metody badań modułów fotowoltaicznych

Kategoria: Wydarzenia
Utworzone: wtorek, 14, kwiecień 2015 10:34

Moduł fotowoltaiczny uszkodzony przez gradobicie (grad)Instytut Photovoltaik-Institut Berlin (PI-Berlin) zaprezentuje na targach greenPower w Poznaniu uznawane na całym świecie testy modułów słonecznych, wykonywane w celu ich certyfikacji.

Ten renomowany instytut w swoim berlińskim laboratorium dysponuje powierzchnią ponad 2400 metrów kwadratowych. Wykonywane są tam testy wydajności, niezawodności oraz wytrzymałości modułów fotowoltaicznych. Moduły poddawane są certyfikacji przy współpracy z TÜV Süd — niezależną, międzynarodową organizacją badawczą. Raporty z testów instytutu PI-Berlin są honorowane przez większość instytucji finansowych na świecie.

Inteligentne technologie w Krakowie

Kategoria: Inteligentny budynek
Utworzone: wtorek, 09, wrzesień 2014 13:16

DLJM System wybuduje w Krakowie unikalne Laboratorium Inteligentnego Budownictwa do testowania i optymalizacji urządzeń automatyki budynkowej. Firma opracowała algorytmy wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki którym budynki będą sterowane jeszcze lepiej i oszczędzą nawet 15% energii.

Kluczowym elementem przedsięwzięcia jest wdrożenie opracowanych przez firmę innowacyjnych algorytmów samouczących się.

73 1

– „Usprawnienie oprogramowania sterującego budynkami to najtańszy sposób na podniesienie jego efektywności. Nie musimy do tego stosować lepszej jakości materiałów, nie musimy kupować dodatkowych urządzeń, po prostu wymieniamy jeden zestaw algorytmów na drugi. Brzmi prosto, ale oczywiście jego opracowanie to wynik długoletniej pracy" – powiedział Dariusz Miziński, prezes spółki DLJM System. – „Trzeba też mieć narzędzie, by takie algorytmy przetestować. My dzisiaj tym dysponujemy i to będziemy chcieli zaoferować producentom automatyki z całego świata" – dodaje prezes.


AcyMailing Module