Od redakcji 4/2022

EL 4 2022 okl intW dniu 15 kwietnia 2022 r. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie z kolejnej edycji rządowego programu „Mój Prąd”. Do tej pory z dopłat o łącznej wartości prawie 2 mld zł skorzystało blisko 450 tys. osób. W tym roku wsparciem objęta będzie nie tylko fotowoltaika, lecz także magazyny energii i ciepła oraz systemy zarządzania mocą.

Więcej…

Energia wiedzy na targach Expopower

Targi ExpopowerKolejne inwestycje w sektorze elektroenergetyki potwierdzają, że branża energetyki i elektrotechniki ma się dobrze. Wskaźniki w ostatnim czasie poszły w górę, największy wzrost zanotował zwłaszcza segment dystrybucji. W tak dobrych nastrojach branżyści spotkają się podczas najbliższych targów Expopower w Poznaniu.

Organizatorzy informowali już o ciekawie zapowiadającym się programie konferencji w ramach forum i wystawy InnoPower – innowacje w energetyce oraz Międzynarodowego Kongresu Naukowo-Technicznego Energia.21.

Jednak to nie wszystkie ciekawe wydarzenia majowych targów Expopower, które przyciągną do Poznania decydentów, ekspertów, naukowców i praktyków z kraju oraz z zagranicy. Po raz kolejny zaplanowano dwie, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem konferencje organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (Odział w Poznaniu).

Rewolucja w oświetleniu?
Jak przewiduje firma analityczna Strategy Analitics rynek inteligentnych źródeł światła w sektorze mieszkalnictwa osiągnie do 2020 r. wartość 200 milionów USD. Już od dłuższego czasu konsumenci zmieniają tradycyjne żarówki, a także świetlówki kompaktowe na lampy LED. O możliwościach zastosowania technologii LED, nie tylko w domach, dyskutować będą specjaliści podczas konferencji Energooszczędność w oświetleniu. Wydarzenie organizowane w ramach cyklu Technika Świetlna 2015 pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP oraz Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego POL-Lighting będzie miało miejsce 26 maja (wtorek).

Planowane tematy to m.in. inteligentne oświetlenie w mieście, efektywne oświetlenie z użyciem przemysłowych opraw LED dla rolnictwa, przemysłu spożywczego i transportu kolejowego, rola emocji w odbiorze światła, czy aktualne wyzwania dla świata oświetleniowego w związku z wiodącą rolą technologii LED. W konferencji wezmą udział przedstawiciele firm OSRAM, PHILIPS, SCHROEDER, KRULEN oraz kadra naukowa Politechniki Poznańskiej.

Klucz do bezawaryjnego zasilania
O nowoczesnych rozwiązaniach, detekcji zwarć oraz automatyce w rozdzielnicach średnionapięciowych rozmawiać będą „paneliści" konferencji Elektroenergetyczne stacje i rozdzielnice średniego napięcia. Odbędzie się ona 27 maja (środa) w ramach XIII Konferencji Naukowo Technicznej z cyklu Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni praktycy i eksperci z ABB, ELEKTROBUDOWY, ELEKTROMONTAŻU Poznań, ZPUE Holding, ELEKTROMETALU ENERGETYKI oraz Politechniki Wrocławskiej.

Obie konferencje, jak i udział w targach Expopower, są bezpłatne. Na ekspozycji w Poznaniu wystawcy zaprezentują m.in. maszyny i urządzenia energetyczne oraz elektroenergetyczne a także sprzęt związany z wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii. Więcej informacji o targowych nowościach i wydarzeniach można uzyskać na stronie www.expopower.pl.

Ei

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem