Od redakcji 4/2022

EL 4 2022 okl intW dniu 15 kwietnia 2022 r. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie z kolejnej edycji rządowego programu „Mój Prąd”. Do tej pory z dopłat o łącznej wartości prawie 2 mld zł skorzystało blisko 450 tys. osób. W tym roku wsparciem objęta będzie nie tylko fotowoltaika, lecz także magazyny energii i ciepła oraz systemy zarządzania mocą.

Więcej…

Interdyscyplinarne spojrzenie na przyszłość energetyki

Targi ExpopowerPrzed jakimi wyzwaniami staną lada dzień firmy energetyczne? Jakie są oczekiwania rynku i jego klientów? Które światowe trendy niedługo staną się standardem w Polsce? Na te pytania oraz wiele innych odpowiedzi udzielać będą naukowcy i praktycy z kraju oraz zagranicy zaproszeni do udziału w programie wydarzeń Międzynarodowych Targów Energetyki Expopower, odbywających się w dniach 26-28 maja br. w Poznaniu.

Tegoroczne targi Expopower odbędą się według nowej formuły, w ramach której prezentowana będzie oferta z zakresu szeroko rozumianego dostarczania energii – zarówno ze źródeł rozproszonych, jak i konwencjonalnych.

Energia.21 – o trendach i zmianach
Szczególne znaczenie dla organizatorów targów ma potencjał edukacyjno-biznesowy imprezy, czego efektem są trzy nowe wydarzenia na Expopower 2015. Pierwszym z nich jest konferencja „Energia.21", współorganizowana z Polskim Komitetem Energii Elektrycznej (PKEE) − stowarzyszeniem sektora elektroenergetycznego, którego działalność koncentruje się na zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem branży w nowoczesnej gospodarce rynkowej.

Na konferencji „Energia.21" spotkają się praktycy, eksperci i naukowcy. W tym gronie na targach Expopower odbędzie się dyskusja o tym, jak dzięki współpracy nauki i biznesu tworzyć oraz wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nowe forum wymiany myśli naukowo-technicznej uzupełni ofertę wydarzeń branżowych, w której ciągle jest jeszcze mało interdyscyplinarnego spojrzenia na przyszłość energetyki z punktu widzenia oczekiwań jej konsumentów.

Nowe ekspozycje dla branży
Drugim debiutującym wydarzeniem na tegorocznych targach Expopower będzie przestrzeń specjalna − Salon pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury ładowania E-MOBILITY. Wydarzenie ma szansę stać się impulsem do kształtowania i rozwoju oferty nowych usług z korzyścią dla odbiorców energii.

Trzecim, nowym miejscem spotkań świata biznesu, nauki, polityki, mediów i środowisk opiniotwórczych na targach będzie Salon innowacji w energetyce InnoPower. Wydarzenie jest dedykowane podmiotom posiadającym ofertę naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki, m.in. do konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, polskich szkół wyższych, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich.

Edukacyjną misję Salonu InnoPower uzupełnią warsztaty w zakresie pozyskiwania środków na RD3 i program Horyzont 2020, a także tematy dotyczące zarządzania własnością intelektualną w konsorcjach, tworzenia konsorcjów i innych podmiotów wspierających RD3.

Wydarzenia cykliczne
W ramach programu na targach Expopower 2015 odbędą się także konferencje cieszące się dużym zainteresowaniem, jak np. Konferencja Naukowo-Techniczna Stowarzyszenia Elektryków Polskich z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia". Tegoroczna edycja poświęcona będzie elektroenergetycznym stacjom i rozdzielnicom średniego napięcia.

Osoby związane z tematyką „zielonej energii" z pewnością zainteresują: Forum „Fotowoltaika dla każdego" oraz seminarium „Samowystarczalne Energetycznie Gospodarstwo Agroturystyczne".

(MTP)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem