Od redakcji 2/2024

el 2 2024  okl internetSzanowni Państwo,

Luty zdominowały dwa ważne wydarzenia dla branży elektroinstalacyjnej i OZE – 31. Targi ŚWIATŁO, 21. Targi ELEKTROTECHNIKA oraz 26. Targi ENEX. Targi ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA to ważna platforma kontaktów B2B w Polsce. W tym roku zaprezentowały się na nich 263 firmy. Swoje produkty i rozwiązania zaprezentowali wystawcy z: Bułgarii, Chin, Czech, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Ukrainy oraz Włoch. Z kolei od ponad 25 lat kieleckie Targi ENEX przyciągają firmy mocno stawiające na rozwój branży energetycznej.

Więcej…

Szybka wymiana świetlówek liniowych na LED PHILIPS

PHILIPS wprowadził do sprzedaży nowe, diodowe zamienniki świetlówek fluorescencyjnych z technologią InstantFit, które umożliwiają obniżenie kosztów wymiany tradycyjnych świetlówek na energooszczędne lampy liniowe LED. W porównaniu z tradycyjnymi liniowymi świetlówkami fluorescencyjnymi system oświetlenia liniowego LED pozwala zaoszczędzić nawet do 50% energii, a ze względu na dłuższą żywotność wymaga mniej zabiegów konserwacyjnych.

20140623philips650

Firma PHILIPS jest pionierem w dziedzinie projektowania lamp LED przystosowanych do natychmiastowego montażu, które doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla liniowych świetlówek fluorescencyjnych zasilanych prądem o wysokiej częstotliwości (HF) z elektronicznymi sterownikami. Dotychczas wymiana liniowej świetlówki fluorescencyjnej na lampę LED wiązała się z koniecznością modyfikacji instalacji elektrycznej. Wynikało to z faktu wykorzystania we fluorescencyjnych świetlówkach liniowych różnych typów sterowników elektronicznych. Ponieważ zamienniki diodowe InstantFit LED marki Philips zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem kompatybilności ze stosowanymi obecnie sterownikami, statecznikami i gniazdami, nie ma potrzeby modyfikacji instalacji elektrycznej w trakcie ich montażu. W rezultacie czas niezbędny do wymiany fluorescencyjnej świetlówki na lampę liniową LED uległ zasadniczemu skróceniu – z ponad 20 minut do zaledwie kilku sekund.

„Analizowaliśmy wszystkie etapy procesu wymiany świetlówek fluorescencyjnych na świetlówki LED, starając się wyeliminować kwestie zniechęcające administratorów obiektów i instalatorów do przejścia na nową technologię. Odkryliśmy, że kluczowe znaczenie ma w tym przypadku szybkość i łatwość wymiany", powiedział Rene van Schooten, dyrektor generalny segmentu „Źródła światła i elektronika" w dziale Philips Lighting.

Zdaniem Ramóna Silvero, menedżera produktu w dziale ds. oświetlenia firmy Gas Natural Fenosa „oszczędności są wprost niewiarygodne". Mariano Herranz, specjalista ds. obsługi technicznej w firmie Gas Natural Fenosa dodał: „Przejście na nowe świetlówki LED nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Wystarczy wymienić starą świetlówkę na nową lampę LED".

Według szacunków firmy PHILIPS obecnie na świecie zainstalowanych jest 12 miliardów gniazd liniowych świetlówek fluorescencyjnych. Liniowe świetlówki fluorescencyjne zasilane prądem o wysokiej częstotliwości (HF) z elektronicznymi sterownikami to obecnie najczęściej spotykany typ oświetlenia wykorzystywany w sklepach, biurach i w obiektach przemysłowych. Stwarza to ogromne możliwości w zakresie oszczędności energii i kosztów. Zastąpienie tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych lampami liniowymi LED pozwoliłoby zmniejszyć zużycie energii o równowartość łącznej produkcji 210 średniej wielkości elektrowni, a tym samym ograniczyć koszt jej zakupu o 42 mld euro.

Diodowe zamienniki świetlówek Philips InstantFit LED trafiły do sprzedaży w pierwszym kwartale 2014 r. Bardziej szczegółowe informacje na temat dostępności produktów znajdują się na stronie www.philips.com/instantfit .

(PHILIPS LIGHTING)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem