Od redakcji 3/2021

Ei 3 - I okl
Szanowni Państwo,

Na początku lutego tego roku Rada Ministrów zatwierdziła nową politykę energetyczną dla Polski do roku 2040. Dokument PEP2040 zawiera wizję strategii Polski w zakresie transformacji energetycznej. Zgodnie z nią w 2040 r. ponad połowę mocy zainstalowanych mają stanowić źródła zeroemisyjne. Szczególną rolę ma odegrać wdrożenie do polskiego systemu elektroenergetycznego morskiej energetyki wiatrowej i uruchomienie elektrowni jądrowej.

Więcej…

Rozszerzenie serii przekaźników TERMSERIES o nowe warianty

Śrubowe lub sprężynowe podłączenie przewodów, ścianki działowe, mostki, moduły przekaźnikowe i półprzewodnikowe tworzą szeroką gamę produktów przeznaczonych do separacji i wzmacniania sygnałówWEIDMÜLLER rozszerza swoją sprawdzoną rodzinę przekaźników TERMSERIES o nowe warianty zdolne do przełączania obciążeń przemysłowych o charakterze indukcyjnym i pojemnościowym. W szafach rozdzielczych, w maszynach, w elektrowniach wiatrowych, w robotyce lub w inżynierii morskiej - we wszystkich tych aplikacjach kompaktowe przekaźniki TERMSERIES pozwalają użytkownikom na bezpieczne, niezawodne i trwałe przełączanie obciążeń przemysłowych do 16 A.

Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja o szerokości zaledwie 12,8 mm gwarantuje, że mieszczą się one dosłownie wszędzie na szynie DIN. Nowe moduły TERMSERIES umożliwiają również − dzięki technologii Plug & Play − skrócenie czasu okablowania.

Rodzina TERMSERIES została rozszerzona o trzy nowe produkty. Pierwszy z nich, przekaźnik 16 A ze stykiem 1CO przeznaczony jest do przełączania obciążeń przemysłowych takich jak promienniki podczerwieni, pompy i małe styczniki. Wykonanie styków z materiału AgNi powoduje, że nadają się również do przełączania niskich obciążeń. WEIDMÜLLER oferuje szeroki zakres napięć wejściowych dla tego modułu: od 5 V DC do 230 V AC/DC.

Drugi przekaźnik 16 A HC (duży prąd) ze stykiem 1NO przeznaczony jest do przełączania obciążeń indukcyjnych, takich jak zawory elektromagnetyczne, styczniki i siłowniki. Dzięki materiałowi AgSnO i dużemu prześwitowi styku 1NO jest odporny zarówno na utratę materiału styku jak i na zespawanie.

 

(...)

 

Tomasz Pawłowski
Menedżer ds. Elektroniki
WEIDMÜLLER Sp. z o.o.

Pełna wersja artykułu w EI 3/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem