Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Targi AUTOMATICON 2018

Logo 002W dniach 20–23 marca 2018 r. w warszawskim EXPO XXI po raz 24. odbyły się Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON®. Impreza, jak co roku, odznaczała się wysoką frekwencją. W ciągu czterech dni targi odwiedziło 12 000 osób. Udział wzięło w nich ponad 301 wystawców, którzy reprezentowali 540 firm. Organizatorami AUTOMATICON-u są Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz spółka MVM.

 

Targi AUTOMATICON® są największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. Na powierzchni 9800 m2 wśród wystawców znalazły się zarówno renomowane potęgi światowe, jak i mniej znane firmy, ale oferujące produkty i usługi na równie wysokim poziomie. Stali bywalcy targów mogli dostrzec pewną naturalną rotację wśród wystawców, polegającą na tym, że co roku wymienia się ok. 20% firm. W tym roku, po kilkuletniej przerwie, swoje ekspozycje miały m.in. firmy ABB i SEW Eurodrive.

 

Na Targach AUTOMATICON od wielu lat promowane są zagadnienia związne z Przemysłem 4.0. Również w tym roku większość zaprezentowanych urządzeń, stanowisk, oprogramowania i usług stanowiły komponenty i rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Targom towarzyszył bogaty program seminariów, wykładów i prezentacji firm, podczas których przekazano szczegółowe informacje na temat rozwiązań i wyrobów oferowanych przez wystawców. Wzorem ubiegłych lat, na stronie internetowej www.automaticon.pl/nowosci, wystawcy mogli pochwWeidmller maxGUARDalić się nowymi produktami. Wśród wielu nowości produktowych znalazły się m.in.:

 

 • Weidmüller maxGUARD – elektroniczne zabezpieczenie obwodów 24 V DC
 • wysokiej klasy zasilacze Weidmüller PROtop z nową technologią DCL
 • nowa linia kompaktowych modułów I/O Solid67 firmy Murrelektronik
 • nowa seria ograniczników przepięć DLAS dla sieci teleinformatycznych firmy CITELCITEL JaeanMueller
 • SKINTOP® Brush ADD-ON 24 – zestaw EMC dławnic kablowych LAPP KABELLapp Group SKINTOP BRUSH

 

 

 

 

 

Firmy nagrodzone Złotym Medalem AUTOMATICON 2018: 

 

62

 

Zloty Mdal

ABB Sp. z o.o.
Robot przemysłowy IRB 14000 YUMI®

 

ActiveCockpit-e1478609088641-1024x683

 
 
 
 
 
 
BOSCH REXROTH Sp. z o.o.
ActiveCockpit – interaktywna platforma komunikacji w zakładzie produkcyjnym

 

 

 

Eaton

 
 
 
EATON ELECTRIC Sp. z o.o.
Moduły T-CONNECTOR IP67 – komponenty systemu SmartWire-DT

 

 

 

 Finder

 

 

FINDER Polska Sp. z o.o.

Przekaźniki elektromagnetyczne w wykonaniu ATEX seria 39, seria 58, seria 66

     

 

 

 

                 Sabur

                    

SABUR Sp. z o.o.

SABUR system zarządzania i monitorowania mediów

 

 

 


 
ABB: hala 1, stoisko nr C7
Firma ABB odgrywa jedną z przewodnich ról w czwartej rewolucji przemysłowej. Na targach zaprezentowała ofertę w zakresie robotów, silników, przemienników częstotliwości, a także systemów, dzięki którym procesy produkcji w zakładzie produkcyjnym mogą zostać zoptymalizowane. Zwiedzający mogli poznać ofertę firmy, w tym: sterowniki PLC, przemienniki częstotliwości ACS580, ABB Ability™ Smart Sensor, Robot YuMi®, RobotStudio®, ABB Ability™ Manufacturing Operations Management.
Na zorganizowanych przez firmę ABB warsztatach przedstawiono informacje na temat:
 • oprogramowania optymalizującego pracę floty robotów w zakładzie produkcyjnym,
 • robotyzacji procesów obsługi maszyn,
 • robotów współpracujących jako jeden z najważniejszych trendów w robotyzacji w ramach Przemysłu 4.0,
 • sposobów ograniczania zniekształceń sieci elektrycznej w przemysłowych aplikacjach napędowych,
 • narzędzi do optymalnego zarządzania produkcją w zakładzie przemysłowym na przykładzie funkcjonalności systemu automatyki zakładowej APROL.
 
BOSCH REXROTH, hala 1, stoisko B4
Bosch RexrotBosch Rexroth to jeden z liderów w branży systemów związanych z napędami, sterowaniem i regulacją. Firma jest partnerem w aplikacjach do maszyn samojezdnych i przemysłowych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Na targach zaprezentowane zostały najnowsze produkty do automatyzacji przemysłu, w tym m.in.:
 • falowniki EFC – umożliwiają energooszczędną pracę sprzętu i maszyn przy zachowaniu ich optymalnych osiągów,
 • interaktywną platformę komunikacyjną Active Cockpit 65 – przetwarza i wizualizuje dane procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym,
 • komponenty Bosch Rexroth dla przemysłu obrabiarkowego – laser CNC wyposażony w silniki liniowe MCL, zintegrowany system pomiarowy IMS-A, ekran VCP oraz napędy Indradrive CS,
 • CytroPac plus IoT – rewolucja w dziedzinie agregatów hydraulicznych, duża moc dostępna w kompaktowej obudowie, sterowanie, wizualizacja i archiwizacja danych procesu dzięki IoT Gateway,
 • rewolucja w programowaniu robotów – Open Core Engineering – umożliwia wykorzystanie zalet języka LUA do sterowania robotami lub programowania ruchów osiowych w branży automatyzacji przemysłu,
 • systemy mechatroniczne Rexroth – szeroka gama produktów systemów liniowych oraz komponentów technologii liniowej Bosch Rexroth. Tworzenie indywidualnych rozwiązań systemowych dzięki standaryzowanym interfejsom mechanicznym i elektrycznym.
 
WAGO, hala 1, stoisko A14/B13
Automaticon 2018Firma zaprezentowała swoje rozwiązania w przestrzeni VR. Przygotowała ponadto specjalną promocję na zestaw startowy PFC200 z jednostanowiskową licencją na oprogramowanie e!COCKPIT – środowisko inżynierskie dla systemów automatyki WAGO wykorzystujące technologię CODESYS 3.
 

Oprac. Ei

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem