elektroinstalator.com.pl

Rozstrzygnięto Konkurs OSOBOWOŚĆ ROKU 2017

lightfair2018-gala-big-size 757 male5Celem konkursu jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań – technicznych, organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach: nauka, gospodarka, otoczenie biznesu.

 

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 31 stycznia 2018 r. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w trakcie gali otwarcia XXVI Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XVI Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017.

 

Nominowanymi do nagrody zostali:

 

w kategorii NAUKA:

  • brak kwalifikowanych nominacji

w kategorii GOSPODARKA:

  • Arkadiusz Chmiel
  • Wojciech Dzida
  • Andrzej Jurczak
  • Robert Olsztyn
  • Piotr Pętlak

nominowaniu gospodarka male6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w kategorii OTOCZENIE BIZNESU:

  • Mirosław Mazur
  • Ryszard Migdalski
  • Jacek Silski
  • Bogusława Wiewiórowska-Paradowska

nominowaniu otoczenie biznesu male7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii GOSPODARKA – Wojciech Dzida

w kategorii OTOCZENIE BIZNESU – Jacek Silski

 

lightfair2018-gala-big-size 741 male4Wojciech Dzida jest współtwórcą przekształcenia małej firmy rodzinnej, jaką jest ZAMEL, w duże przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku elektrotechnicznym. ZAMEL przeszedł długą drogę – od małego warsztatu do wielkopowierzchniowych obiektów produkcyjnych i magazynowych, od sprzedaży na rynku krajowym do sprzedaży na rynki zewnętrzne. Oferta firmy ZAMEL oraz przedsiębiorstw z nią powiązanych – spółki CET, firm BITTORF i ZEG ENERGETYKA – obejmuje ponad 5000 produktów: od dzwonków elektrycznych, przez urządzenia automatyki budynkowej i elementy inteligentnego domu (w tym inteligentne systemy oświetlenia i sterowania), do mat grzejnych i przewodów niskiego napięcia. Najlepszym znakiem jakości produktów firmy ZAMEL jest zjawisko kopiowania wybranych produktów z oferty firmy przez różnych producentów na świecie.

Wojciech Dzida jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

 

lightfair2018-gala-big-size 738 male3Jacek Silski – działacz gospodarczy, m.in. twórca i współzałożyciel Stowarzyszenia Firm Branży Satelitarnej w Polsce, obecnie PIRC – Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej. Od 2007 r. prezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej, twórca i współzałożyciel Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN w Poznaniu, od 2007 r. prezes zarządu, a od 2004 r. członek Rady Głównej Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN, współzałożyciel i ekspert Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz wiceprzewodniczący Wojewódzkej Komisji Dialogu Społecznego, członek Wielkopolskiej Rady Trzydziestu przy Marszałku Województwa Wielkopolskiego, członek Rady Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej przy Politechnice Poznańskiej, członek Rady Gospodarczej przy Rektorze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w latach 2012–2016 członek Rady Programowej TVP O/Poznań.

Promotor wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem radiodyfuzji w przekazie telewizji, radia i Internetu, w tym szerokopasmowego. Dzięki uporowi i determinacji Jacka Silskiego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, wprowadziło rewolucyjne zmiany w zakresie instalacji telekomunikacyjnych w budynkach wielorodzinnych i użyteczności publicznej, nakładając na inwestorów obowiązki umożliwiające mieszkańcom korzystanie z nowoczesnych rozwiązań teletechnicznych.

Jacek Silski jest absolwentem Politechniki Poznańskiej.

 

Organizatorzy konkursu: Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki (KIGE), Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB), Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne (PSE), Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego (PZPO), Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), Stowarzyszenie Polskich Energetyków (SPE), Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej (PIRC) oraz Izba Architektów R.P. (IARP).

 

Więcej informacji: www.osobowoscroku.pl


AcyMailing Module