Od redakcji 1/2020

Ei1

Szanowni Państwo,

Otrzymujecie pierwszy z dwunastu numerów „Elektroinstalatora, które w tym roku wyda Wydawnictwo SIGMA-NOT. Tym samym przechodzimy w periodyczny, comiesięczny tryb wydawniczy, dając Państwu pełniejsze informacje o rozwiązaniach i produktach dostępnych w branży elektroinstalacyjnej. Z innych zmian, które możemy odnotować, jest nowa lokalizacja naszej redakcji. Od tego roku mieścimy się w gmachu Warszawskiego Domu Technika NOT przy ulicy Tadeusza Czackiego, w bliskim sąsiedztwie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

 

 

Więcej…

Listwy EVER zabezpieczą sprzęt w biurze i w domu

Jakość zasilania elektrycznego jest bardzo ważnym elementem, decydującym o prawidłowości pracy podłączonych do sieci urządzeń. Niestety energia dostarczana do gniazdek sieciowych nie jest najwyższej jakości. Występowanie wahań napięcia w sieci elektroenergetycznej nie jest niczym niezwykłym. Przez zaburzenia pojawiające się w sieci (np. w postaci przepięć) można stracić zarówno dane, jak i komputer, na którym są przechowywane.

Listwa EVER OFFICEProstym i skutecznym zabezpieczeniem przed nagłymi wzrostami napięcia w sieci elektroenergetycznej jest nowa listwa antyprzepięciowa OFFICE firmy EVER. Urządzenie (kierowane przede wszystkim do użytkowników biurowych) ma ciekawą konstrukcję, gdyż składa się z dwóch części (listew), dzięki czemu wzrasta wygoda jego użytkowania. Jednostkę dolną (z 4 gniazdami) można położyć na podłodze, natomiast połączoną z nią mniejszą jednostkę górną na biurku. W ten sposób urządzenia mobilne (np. telefon, laptop) można wygodnie i szybko podłączyć do bezpiecznego źródła zasilania. Jednocześnie sprzęt stacjonarny (np. komputer, monitor, drukarka) podłączony jest na stałe do dolnej listwy. Ciekawostką tego rozwiązania jest fakt, że wyłącznik w górnej części listwy, znajdującej się na biurku, odłącza również część dolną, dzięki czemu nie ma potrzeby sięgania w trudno dostępne miejsce, co poprawia ergonomię pracy. Przydatną funkcją jednostki górnej jest dwuportowa ładowarka USB, ułatwiająca obsługę np. smartfonów, aparatów fotograficznych lub tabletów.

Listwa ma siedem gniazd sieciowych o podwyższonym bezpieczeństwie, dzięki czemu zabezpiecza nie tylko komputer, ale także przyłączony do niego sprzęt (drukarkę czy głośniki) oraz dodatkowe urządzenia jak konsola lub odtwarzacz DVD. Co ważne, producent wszystkim użytkownikom tej listwy zapewnia ubezpieczenie przyłączonego sprzętu do kwoty 2500 euro. Prawidłową pracę listwy OFFICE sygnalizuje świecąca dioda LED. Dodatkowo wszystkie gniazda mają blokady uniemożliwiające dzieciom dostęp do elementów niebezpiecznych (system Child Protection). Listwa jest wyposażona w specjalne uchwyty, dzięki którym możliwy jest montaż do podłoża w pozycji poziomej, co zapobiega przesuwaniu się urządzenia, a tym samym upraszcza jego codzienną eksploatację. Inną funkcją poprawiającą komfort użytkowania jest automatyczny bezpiecznik, który umożliwia szybkie, ponowne załączenie zasilania po wystąpieniu zwarcia lub przeciążenia.

Listwa EVER HOMEDla użytkowników domowych przeznaczona jest nowa listwa antyprzepięciowa HOME firmy EVER, która zapewnia wszechstronne zabezpieczenie przed nagłymi wzrostami napięcia w sieci elektroenergetycznej m.in. odbiorników audio-video, telewizorów, sprzętu nagłaśniającego oraz dodatkowo sieci LAN i linii telefonicznej. Listwa ma osiem uziemionych gniazd sieciowych o podwyższonym bezpieczeństwie z zabezpieczeniem toru telewizyjnego i teleinformatycznego. Wykorzystany filtr EMI/RFI eliminuje zakłócenia powszechnie występujące w sieci zasilającej, które negatywnie wpływają na pracę i bezawaryjność urządzeń RTV. Jeśli dojdzie do zwarcia lub przeciążenia, automatyczny bezpiecznik umożliwia szybkie ponowne załączenie zasilania. Listwa HOME jest konstrukcją o klasycznym kształcie. Gniazda elektryczne znajdują się na górnej ściance listwy, a teleinformatyczne i RTV na bocznej. Prawidłową pracę sygnalizują diody LED. Dodatkowo wszystkie gniazda mają blokady uniemożliwiające dostęp dzieci do elementów niebezpiecznych (system Child Protection). EVER gwarantuje jakość swoich produktów oferując wszystkim użytkownikom tej listwy ubezpieczenie przyłączonego sprzętu do kwoty 2500 euro.

Obydwie listwy mają zabezpieczenie antyprzepięciowe, wykonane w nowej technologii X3 MOV (X3 Metal Oxide Varistor Technology), które chroni wszystkie podłączone do listwy urządzenia przed przepięciami występującymi w sieci.

(EVER PR)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem