Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

Nowe nożyce zapadkowe KNIPEX

Nożyce zapadkowe KnipexNożyce zapadkowe KNIPEX swoją premierę miały na tegorocznych Międzynarodowych Targach Narzędzi w Kolonii. To pierwsze nożyce dostępne na polskim rynku o długości całkowitej 320 mm, przystosowane do cięcia kabli i przewodów o średnicy 60 mm.

Na sklepowych półkach od dawna z powodzeniem sprzedają się nożyce zapadkowe (grzechotkowe) przystosowane do cięcia kabli o średnicy 32, 52, 60 aż do 100 mm. Czym różni się najnowszy model KNIPEXA od poprzedników?

Cięcie grubych przewodów w praktyce nie należy do najłatwiejszych, liczy się przede wszystkim czas i jakość cięcia, dlatego jak podkreślają specjaliści ze sklepu ProfiTechnik – producent skupił się w tym przypadku na zredukowaniu masy narzędzia do 800 g i wielkości do 320 mm, po to by ułatwić operowanie nożycami w trudno dostępnych miejscach. Przy stosunkowo małych wymiarach, specjalnie wykończone, hartowane ostrza pozwalają ciąć gładko i czysto, bez deformowania i miażdżenia materiału.

W nożycach znajduje się innowacyjny trójstopniowy mechanizm zapadkowy o wysokim przełożeniu umożliwiający skuteczne cięcie nawet jedną ręką. Na komfort użytkowania nożyc ma też wpływ profil rękojeści z podpórką do położenia nożyc podczas cięcia i sprężyną rozwierającą z blokadą.

Nożyce zapadkowe KNIPEX

Nożyce zapadkowe przeznaczone są do cięcia kabli oraz przewodów miedzianych i aluminiowych, ze szczególnym uwzględnieniem prac elektroinstalacyjnych i energotechnicznych, jak przyłączanie przewodów elektrycznych do domów i firm. Znajdują one także zastosowanie w energetyce, jako wyposażenie dla ekip serwisowych oraz przy produkcji i montażu szaf i rozdzielnic elektrycznych, a także przy produkcji urządzeń elektrycznych, takich jak silniki czy transformatory. Producent w materiałach informacyjnych ostrzega, że nożyce nie nadają się do cięcia drutu i lin.

Nożyce zapadkowe KNIPEX wykonane są z kutej i hartowanej olejowo stali, malowanej proszkowo. Występują w wersjach z rękojeściami dwukomponentowymi oraz z izolowanymi do 1000 V. Ceny katalogowe nożyc wynoszą odpowiednio ok. 1250 oraz 1350 zł netto.

(PROFITECHNIK)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem