Od redakcji 1/2020

Ei1

Szanowni Państwo,

Otrzymujecie pierwszy z dwunastu numerów „Elektroinstalatora, które w tym roku wyda Wydawnictwo SIGMA-NOT. Tym samym przechodzimy w periodyczny, comiesięczny tryb wydawniczy, dając Państwu pełniejsze informacje o rozwiązaniach i produktach dostępnych w branży elektroinstalacyjnej. Z innych zmian, które możemy odnotować, jest nowa lokalizacja naszej redakcji. Od tego roku mieścimy się w gmachu Warszawskiego Domu Technika NOT przy ulicy Tadeusza Czackiego, w bliskim sąsiedztwie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

 

 

Więcej…

Energetyczne technologie jutra w Poznaniu

Najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także liczne seminaria i warsztaty czekają na specjalistów z branży elektroenergetycznej, którzy odwiedzają Poznań, by wziąć udział w Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER.

 

Targi Expopower
fot. MTP

Podczas targów, które rozpoczęły się wczoraj i potrwają do czwartku, 10 maja 2012 r., swoją ofertę prezentuje około 300 firm z 11 krajów. Tradycyjnie wśród wystawców obecni są wiodący producenci i dystrybutorzy z branży elektroenergetycznej, m.in.: ABB, ALSTOM, APATOR, ASTAT, BIBUS MENOS, EFEN, ELEKTROMONTAŻ POZNAŃ, ELEKTROBUDOWA, ELKOMTECH, EL-PUK, ENERGA, ENERGOBUD, ES SYSTEM, HAGER POLO, HELLERMANN TYTON, LAPP KABEL, NEXANS, PETROELTECH, PKP ENERGETYKA, SIBA, TAURON, TRAKCJA TILTRA, ZPUE i wielu innych. Tematyka targów EXPOPOWER odbywających się pod hasłem „Energetyka przyszłości – przyszłość energetyki" obejmuje wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej, maszyny i urządzenia elektryczne, przewody i łączniki, sterowanie i kontrolę, akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, budownictwo energetyczne i oświetlenie. Dopełnieniem jest ekspozycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER, które odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w tym samym czasie.

 

 

Profesjonalna publiczność

Ekspozycja EXPOPOWER to gratka przede wszystkim dla profesjonalistów z branży energetycznej i elektrotechnicznej. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu trzech targowych dni z ofertą wystawców zapozna się ponad 10 000 specjalistów z całego kraju. Oferta targów skierowana jest głównie do przedstawicieli biur projektowych, zakładów energetycznych, firm wykonawczych, hurtowni elektrycznych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, stowarzyszeń i instytucji z branży elektroenergetycznej i energii odnawialnej, spółdzielni mieszkaniowych, firm komunalnych, władz samorządowych, uczniów i nauczycieli oraz studentów i wykładowców szkół o profilu elektroenergetycznym.

Targi Expopower 2012
fot. MTP

 

III Forum Energetyki Polskiej

Targom towarzyszy bogaty program wydarzeń. Liczne spotkania, seminaria, konferencje i prelekcje są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między specjalistami z branży oraz cennym źródłem wiedzy o najnowszych trendach w sektorze elektroenergetycznym. Jednym z nich jest III Forum Elektroenergetyki Polskiej pt. „Cztery ustawy, trzy branże, jeden konsument energii", które odbyło się we wtorek, 8 maja. Organizatorem Forum jest Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej we współpracy z Izbą Gospodarczą Gazownictwa oraz Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Konferencja odbywała się nieomal w przededniu wkroczenia na sejmową ścieżkę legislacyjną projektów czterech nowych ustaw: nowego Prawa energetycznego, nowego Prawa gazowego, ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz projektu ustawy o korytarzach przesyłowych, mającej kompleksowo uregulować kwestie posadowienia infrastruktury sieciowej na gruntach nienależących do przedsiębiorstw energetycznych. W czasie Forum poruszone zostały zagadnienia, które z punktu widzenia odbiorcy – konsumenta energii elektrycznej, ciepła i gazu – mają najistotniejsze znaczenie, tj. pewność i ciągłość dostaw, relacje klienta z przedsiębiorstwami energetycznymi, kwestie konieczności ważenia interesu publicznego i publicznoprawnego obowiązku przyłączania z interesem jednostki, na której gruncie lokuje się infrastrukturę, a także nowe propozycje rządowe dla ochrony najuboższych konsumentów.

expopower2 res540
fot. MTP

 

Bądź mistrzem sprzedaży w energetyce

Wyjątkową atrakcją dla specjalistów branży energetycznej zajmujących się sprzedażą będzie seminarium „Techniki sprzedaży na rynku energetycznym" (9 maja). Podczas tego wydarzenia prof. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przedstawi zasady skutecznej sprzedaży (w tym sprawdzone techniki najlepszych sprzedawców), metody wywierania wpływu na klienta, sposoby dodawania wartości, warunki skutecznej komunikacji w sprzedaży oraz strategie postępowania wobec określonych typów osobowości klientów. Uczestnicy seminarium opuszczą je bogatsi o cenną wiedzę na temat nowoczesnych technik sprzedaży i na pewno dołączą do szerokiego grona fanów prof. Mruka, który zachwyca uczestników swoich prelekcji nie tylko niezwykłą erudycją i znajomością praw rynku, ale też niesamowitym poczuciem humoru i wyjątkową zdolnością do przekazywania nawet najbardziej skomplikowanych prawd ekonomicznych w przystępny i atrakcyjny sposób.

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem