Od redakcji 3/2021

Ei 3 - I okl
Szanowni Państwo,

Na początku lutego tego roku Rada Ministrów zatwierdziła nową politykę energetyczną dla Polski do roku 2040. Dokument PEP2040 zawiera wizję strategii Polski w zakresie transformacji energetycznej. Zgodnie z nią w 2040 r. ponad połowę mocy zainstalowanych mają stanowić źródła zeroemisyjne. Szczególną rolę ma odegrać wdrożenie do polskiego systemu elektroenergetycznego morskiej energetyki wiatrowej i uruchomienie elektrowni jądrowej.

Więcej…

TIM bezpłatnie dzieli się wiedzą z uczniami

Szkolenie TIM SA w szkoleEkipa szkoleń elektrycznych TIM SA odwiedziła Poznań i Garwolin, gdzie w szkołach o profilu elektrycznym przeprowadziła bezpłatnie dwa dwudniowe szkolenia z systemu inteligentnego budynku. TIM czeka na zgłoszenia szkół elektrycznych i uczelni technicznych zainteresowanych zorganizowaniem podobnych, bezpłatnych szkoleń.

W zajęciach, które odbyły się w Technikum Elektrycznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie oraz w poznańskim Zespole Szkół Elektrycznych Nr 1, wzięło udział niemal 100 uczniów.

Pierwszego dnia zdobywali wiedzę na temat inteligentnych instalacji elektrycznych, możliwości systemu czy sprzedaży pod kątem dopasowania funkcji do potrzeb klienta oraz samej inwestycji. Nazajutrz – po zajęciach warsztatowych – wybrani uczniowie otrzymali uprawnienia do instalowania, sprzedaży i serwisowania systemu inteligentnego budynku F&Home polskiego producenta – firmy F&F.

„Dajemy młodym ludziom możliwość kontaktu z najnowszą technologią, co z pewnością ułatwi im odnalezienie się wkrótce na rynku pracy. Stawiamy na praktyczne podejście do zawodu elektryka i elektroinstalatora, prezentując jednak omawiane zagadnienia na tle takich zagadnień jak cykl inwestycji czy obowiązujące akty prawne" – mówi Piotr Bibik, menedżer ds. szkoleń technicznych z TIM SA, który poprowadził zajęcia w Poznaniu i Garwolinie.

TIM SA - szkolenie na warsztatach
„Programy nauczania takiej wiedzy nie obejmują, podobnie jak autoryzacji uprawniających do instalowania rozwiązań poszczególnych producentów" – podkreśla Piotr Bibik.

TIM SA czeka na zgłoszenia szkół elektrycznych i uczelni technicznych zainteresowanych zorganizowaniem podobnych, bezpłatnych szkoleń. Wystarczy zadzwonić lub napisać: tel. 697 400 551, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(TIM SA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem