Od redakcji 3/2021

Ei 3 - I okl
Szanowni Państwo,

Na początku lutego tego roku Rada Ministrów zatwierdziła nową politykę energetyczną dla Polski do roku 2040. Dokument PEP2040 zawiera wizję strategii Polski w zakresie transformacji energetycznej. Zgodnie z nią w 2040 r. ponad połowę mocy zainstalowanych mają stanowić źródła zeroemisyjne. Szczególną rolę ma odegrać wdrożenie do polskiego systemu elektroenergetycznego morskiej energetyki wiatrowej i uruchomienie elektrowni jądrowej.

Więcej…

Duże wzrosty w TIM SA

Ponad 226,5 mln zł, tj. 47% więcej niż przed rokiem, wyniosły przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej TIM. Obroty TIM SA wzrosły o 51% – przekroczyły 212,1 mln zł i były najlepsze od sześciu lat. To efekt m.in. zmiany modelu biznesowego TIM SA. Obroty osiągnęły poziom zbliżony do rekordowych lat 2007-2008, gdy przychody spółki ze sprzedaży przekraczały po I półroczu 220 mln zł.

 

Internetowa połowa
Wysokie obroty to zarówno efekt łagodnej zimy, jak i dużego wzrostu liczby klientów korzystających z internetowego Sklepu TIM (www.tim.pl). Udział tego kanału w ogóle przychodów ze sprzedaży TIM SA wyniósł w czerwcu 2014 r. niemal 53%.

„Olbrzymia większość klientów zaakceptowała nowy, hybrydowy model sprzedaży, łączący internetowy kanał sprzedaży z doradczą rolą pracowników biur handlowych i przedstawicieli handlowych. Dokonują regularnych zakupów, co przekłada się na wzrost sprzedaży" – komentuje Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – „Jednocześnie stale zdobywamy nowych klientów, co oczywiście również pozytywnie wpływa na poziom obrotów" – dodaje Krzysztof Folta.

 

Koszty zmian
Znacznie wyższa niż przed rokiem sprzedaż oznaczała wyższe koszty transportu. Dodatkowo w I półroczu 2014 r. placówki terenowe TIM SA zostały przekształcone z oddziałów sprzedaży dysponujących własnymi magazynami lokalnymi w biura handlowe, a realizacją wszystkich zamówień zajął się magazyn centralny TIM SA w podwrocławskich Siechnicach. Restrukturyzacja sieci sprzedaży – likwidacja magazynów lokalnych, odprawy dla zwalnianych magazynierów oraz zmiana lokalizacji aż 15 placówek terenowych – oznaczała dodatkowe koszty i przełożyła się na wyniki.

Koszty działalności operacyjnej TIM SA wzrosły podobnie jak obroty o ponad 51% w stosunku do I półrocza 2013 r. i osiągnęły poziom 221,7 mln zł. W rezultacie GK TIM zakończyła I półrocze 2014 r. stratą operacyjną w wysokości 8,7 mln zł (TIM SA – 8,9 mln zł) i stratą netto na poziomie 7,2 mln zł (TIM SA – 7,4 mln zł).

 

Stabilizacja

Najbliższe miesiące zostaną poświęcone ustabilizowaniu nowego modelu pracy biur handlowych i dalszemu przyzwyczajaniu klientów do korzystania z nowego modelu sprzedaży TIM SA.

– „Jak widać po dynamice sprzedaży i liczbie klientów, spotyka się on z dużym zainteresowaniem rynku. Co ważne, daje to możliwość uzyskania w najbliższej przyszłości ponadprzeciętnych wyników nie tylko po stronie przychodów, ale przede wszystkim zysków" – podkreśla Krzysztof Folta.

„Czas niezbędny na osiągniecie pełni sprawności operacyjnej oceniam na około rok pracy, jednak pozytywne efekty wynikające z rosnącej sprawności modelu e-commerce będą widoczne już w IV kwartale 2014 roku, a zdecydowanej poprawy, jeżeli chodzi o efekty finansowe, należy spodziewać się już w przyszłym roku" – dodaje.

(TIM SA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem