Od redakcji 8/2019

EL8 2019 okaldka internetSzanowni Państwo,

Odbiorniki nieliniowe są źródłem harmonicznych prądów i napięcia. Harmoniczne są jednym z najstarszych zaburzeń systemów energoelektronicznych. Powodują spadek napięcia na transformatorze i indukują odkształcone napięcie, które zasila odbiorniki w układzie elektrycznym. Najefektywniejszą metodą radzenia sobie z tym zjawiskiem jest filtracja aktywna. Filtry aktywne mogą kompensować harmoniczne prądu, napięcia i moc bierną, dokonywać symetryzacji obciążenia oraz eliminować zjawisko migotania światła. Odsyłam do artykułu o prądach wyższych harmonicznych i metodach walki z nimi.

Więcej…

Aktualności

IX Laur Innowacyjności 2019

hands2Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna już po raz dziewiąty organizuje Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2019”.

Więcej...

Polska branża oświetleniowa rośnie w siłę

swiatlo2019 4000px 732Rynek oświetlenia w Polsce od kilku lat dynamicznie się rozwija, a motorem tych zmian są m.in. globalne trendy, takie jak wzrost populacji, urbanizacja i zmiany klimatyczne. Wraz z nimi obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania oświetleniowe, w tym przede wszystkim technologie LED oraz inteligentne systemy zarządzania oświetleniem ledowym.

Więcej...

Nowe lampy LED SubstiTube w ofercie LEDVANCE

Foto LDV WarehouseDo rodziny LED SubstiTube dołączają cztery produkty o nowoczesnych funkcjonalnościach: T8 Connected, T8 Motion Sensor, T8 Universal oraz T5 Universal. Najnowsze modele wzbogacą kolekcję wydajnych i trwałych lamp LED SubstiTube.

Więcej...

Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego

20190823 bannerV2W dniach 23–24 października 2019 r. w Hotelu Windsor w Jachrance odbędzie się VIII edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy.

Więcej...

Inteligentne stacje dla klientów z Mazowsza

347178 r0 620Pierwsze trzy inteligentne stacje transformatorowe SPS z magazynem energii trafią do klientów na Mazowszu – poinformował podczas trwających w Bielsku-Białej Targów ENERGETAB ich producent, spółka ZPUE. Zaprezentowane rok temu prototypowe urządzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie rynku. Teraz stacje trafią do klientów z województwa mazowieckiego, w tym do innogy Stoen Operator.

Więcej...

Stanowisko testowe dla łopat turbin wiatrowych

Zdj. SGRESiemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) rozpoczął budowę największego na świecie stanowiska testowego dla łopat turbin wiatrowych w Aalborgu, w Danii. Centrum testowe dla turbin następnej generacji ma być gotowe do końca 2019 r.

Więcej...

Przyszłość oświetlenia biurowego z Interact Office

Interact Office 2Firma Signify stworzyła system Interact Office, który odpowiada na potrzeby rynku i globalne trendy. Nadrzędnym celem systemu jest pokazanie, w jaki sposób technologia może usprawnić i ułatwić zarządzanie biurem oraz jak w nim funkcjonować. Dzięki temu firmy mogą dysponować swoimi nieruchomościami bardziej przemyślanie, zwiększając produktywność i dobre samopoczucie pracowników, a także zmniejszając koszty m.in. zużycia energii elektrycznej.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem