Od redakcji 1/2018

Szanowni Państwo,Okladka

pierwszy w tym roku zeszyt Elektroinstalatora zdominowała tematyka oświetleniowa i grzewcza. Nie bez powodu, wszakże sezon zimowy ruszył całą parą. Weszliśmy w okres powszechnego niedoboru światła, niskich temperatur oraz zwiększonego zapotrzebowania na energię. Według Głównego Urzędu Statystycznego Polacy 3/4 swoich wydatków na energię przeznaczają na ogrzewanie, resztę na prąd i podgrzanie wody.

Więcej…

Podwójna nagroda za oświetlenie

lug comarch 2Firma LUG Light Factory została laureatem Konkursu na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2017 roku oraz na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2017 roku, zorganizowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Nagrodę przyznano w dniu 31 stycznia br. podczas warszawskich Targów ŚWIATŁO. 

 

Główną nagrodę firma LUG otrzymała za oświetlenie budynku firmy COMARCH w Łodzi. Komisja konkursowa podkreśliła bardzo staranny dobór opraw oświetleniowych zarówno do oświetlenia pomieszczeń biurowych, jak i powierzchni wspólnych budynku. Na potrzeby projektu firma dostarczyła najwyższej klasy nowoczesne rozwiązania oświetleniowe LED.

 

Koncepcja oświetleniowa projektu opierała się na: liniach świetlnych w korytarzach, toaletach i bistrach, oprawach zwieszanych z DALI i oprawach downlight w salach konferencyjnych, oprawach zwieszanych w biurach, oprawach hermetycznych w garażach i pomieszczeniach technicznych. Dzięki zastosowaniu w pomieszczeniach biurowych i konferencyjnych opraw ze specjalnymi kloszami uzyskano wysokie poziomy i równomierność oświetlenia bez zjawiska olśnienia.

LUGFirma LUG Light Factory uzyskała ponadto I nagrodę w kategorii „Oświetlenie terenów rekreacyjnych, parków i małej architektury” za oświetlenie Bulwarów Nabrzeże w Szczecinie. Koncepcja oświetleniowa projektu polegała na zachowaniu spójności z wcześniej zamontowanymi oprawami oraz spełnienie wszystkich założeń zawartych w normie PL-EN 13201:2005 Oświetlenie Dróg. Komisja podkreśliła profesjonalizm inwestycji polegający na odpowiednim doborze opraw zapewniającym spójność z innymi oprawami.

 

 Źródło: PZPO, LUG LIGHT FACTORY

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem