Od redakcji 8/2019

EL8 2019 okaldka internetSzanowni Państwo,

Odbiorniki nieliniowe są źródłem harmonicznych prądów i napięcia. Harmoniczne są jednym z najstarszych zaburzeń systemów energoelektronicznych. Powodują spadek napięcia na transformatorze i indukują odkształcone napięcie, które zasila odbiorniki w układzie elektrycznym. Najefektywniejszą metodą radzenia sobie z tym zjawiskiem jest filtracja aktywna. Filtry aktywne mogą kompensować harmoniczne prądu, napięcia i moc bierną, dokonywać symetryzacji obciążenia oraz eliminować zjawisko migotania światła. Odsyłam do artykułu o prądach wyższych harmonicznych i metodach walki z nimi.

Więcej…

Firma SIEMENS powróci na rynek fotowoltaiczny

Po 2 latach nieobecności na rynku fotowoltaicznym firma SIEMENS wraz z producentem falowników SMA poinformowały o rozpoczęciu współpracy w obszarze dużych farm fotowoltaicznych. W zależności od projektu obie firmy mają współpracować jako niezależni partnerzy lub w ramach konsorcjum i zajmą się planowaniem, realizacją i utrzymaniem dużych farm fotowoltaicznych.

„Obie firmy mogą zwiększyć swoje udziały w rynku przez wspólne wykorzystanie naszych globalnych sieci sprzedaży i serwisowania. Skoordynowane zarządzanie projektami i wspólne rozwijanie technologii zapewnią naszym klientom możliwość budowy dużych projektów fotowoltaicznych o maksymalnej sprawności i wysokich stopach zwrotu" – komentuje podpisanie porozumienia z SMA Ralf Christian z SIEMENSA.

Efektem tej współpracy jest opracowanie stacji SMA Medium Voltage Power Station 2200SC-2500SC, zawierającej centralny inwerter SMA o mocy 2,5 MW, która jest przeznaczona do pracy na dużych farmach fotowoltaicznych i którą zaprezentowano podczas odbywających się właśnie w Monachium targów Intersolar Europe 2015.

Warto podkreślić, że przed rezygnacją z tego rynku w ostatnim kwartale 2013 roku SIEMENS zanotował w tej branży straty na poziomie 150 mln euro.

Źródło:cire.pl

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem