Od redakcji 4/2020

ELektroinstalato42020 okl internet1Szanowni Państwo,

Współczesna medycyna opiera się na nowoczesnej aparaturze elektromedycznej przeznaczonej do diagnozowania, leczenia i ratowania ludzkiego życia. Tego rodzaju sprzęt powinien być niezawodny w działaniu, za co w głównym stopniu odpowiada bezpieczne i pewne źródło zasilania w energię elektryczną.

Więcej…

ABB, Bosch i Cisco tworzą otwartą platformę oprogramowania dla inteligentnego domu

Firmy ABB, Robert Bosch GmbH i Cisco Systems Inc. utworzyły spółkę joint venture pod nazwą mozaiq operations GmbH, która będzie odpowiedzialna za opracowanie i obsługę otwartej platformy oprogramowania do inteligentnych domów. Platforma będzie służyć unifikacji automatyki domowej i rozwojowi internetu przedmiotów.

W oparciu o platformę mozaiq będzie możliwe tworzenie nowych usług wykorzystujących bezpieczną i łatwą wymianę danych między urządzeniami i użytkownikami. Umożliwi to intuicyjną regulację ustawień wyposażenia domowego i osprzętu elektrycznego, niezależnie od ich marki.

„Wspólnie opracowywana platforma otwartego oprogramowania do inteligentnych domów idealnie wpisuje się w realizowaną przez ABB strategię poszerzania możliwości, jakie Internet przedmiotów, usług i ludzi otwiera dla użytkowników indywidualnych i firm" — powiedział Tarak Mehta, dyrektor Dywizji Produkty Niskich Napięć ABB. – „ABB posiada kompleksową ofertę rozwiązań do budynków mieszkalnych i komercyjnych, i opracowuje kolejne innowacje w tej fascynującej dziedzinie. Dzięki współpracy w ramach takich przedsięwzięć jak mozaiq konsumenci szybciej uzyskają dostęp do najlepszych technologii".

Tymczasowym szefem mozaiq zostanie Dirk Schlesinger z Cisco Internet Business Solutions Group. Do czasu powołania stałego kierownictwa będzie on urzędował we Frankfurcie w Niemczech.

Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej http://mozaiq-operations.com/

(Ei/ABB)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem