Od redakcji 5/2019

Ei5Większość elektrowni i elektrociepłowni, jakie produkują prąd dla naszego kraju powstała przed 1989 r. Jeszcze starsze są elektrownie wodne. Spora ich część działa od lat 50 XX wieku. W najbliższych latach część przestarzałych elektrowni zostanie wyłączona, wskutek tego do 2032 r. stracimy blisko 12 GW mocy wytwórczych. Prognozuje się, że za 10 lat Polska straci 30 proc. krajowej energii. Jeśli do tego czasu nie powstaną nowe elektrownie, czekają nas czasowe wyłączenia prądu.

W dniu 4 czerwca 2018 r., podczas pierwszych letnich upałów padł rekord zapotrzebowania na moc, którego polskie elektrownie nie były w stanie zaspokoić i potrzebne były dostawy prądu z zagranicy. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 r., kiedy na skutek upałów znacznie wzrosło zużycie prądu. Wtedy to najwięksi odbiorcy energii musieli ograniczyć pobór mocy z sieci.

Więcej…

Elastyczne paski LED

http   www.komunikado.pl upload press 7364fcdNowy system elastycznych pasków LED firmy LEDVANCE ułatwia realizowanie wymagających projektów oświetleniowych. System umożliwia wiele rozwiązań, co pozwala na dowolność w projektowaniu.

Można wybrać komponenty z zabezpieczeniem lub bez, z możliwością ściemniania, w pięciu temperaturach barwowych (od 2700 K do 6000 K) i współczynniku oddawania barw (CRI) Ra nawet 90 oraz strumieniu świetlnym od 300 do 2000 lm/m. Paski elastyczne LEDVANCE są oferowane w trzech kategoriach cenowych: Superior Class, Performance Class i Value Class. Ich maksymalna trwałość wynosi 60 tys. godzin, a dodatkowo LEDVANCE udziela na produkty od 2 do 5 lat gwarancji.

http   www.komunikado.pl upload press 2d5228bTrzy kategorie produktów

Paski z kategorii Superior Class to oświetlenie najwyższej jakości o współczynniku oddawania barw (Ra) przekraczającym 90. Na każdym metrze pasków Superior Class umieszczono 140 diod, które zapewniają jednorodny strumień światła i równomierny rozsył na całej długości. Paski Superior z zabezpieczeniem mają szczelne obudowy o stopniu ochrony przed pyłem i wodą IP67, dlatego sprawdzają się w trudnych warunkach: na zewnątrz budynków i w zakurzonych, wilgotnych pomieszczeniach. Paski są objęte 5-letnią gwarancją, mają trwałość sięgającą 60 tys. godzin i certyfikat TÜV potwierdzający ich wysoką jakość oraz bezpieczną konstrukcję.

Modele pasków LEDVANCE z serii Performance również są certyfikowane przez TÜV, mają trwałość do 35 tys. godzin, współczynnik oddawania barw Ra 80, a w wersji z zabezpieczeniem spełniają wymagania przemysłowej normy IP66. LEDVANCE oferuje 3 lata gwarancji na paski tej kategorii.

Najbardziej atrakcyjna cenowo kategoria to paski LEDVANCE Value. Są uniwersalnym rozwiązaniem o dobrym stosunku jakości do ceny, przeznaczonym do podstawowych instalacji oświetleniowych. Również oferują współczynnik oddawania barw Ra 80 i występują także w wersji o stopniu ochrony IP65, a ich maksymalna trwałość została określona na 20 tys. godzin.

Akcesoria i dodatkowe komponenty

Nowy system LEDVANCE to kompletne rozwiązanie, które obejmuje szeroką gamę profili (otwarte lub z ramką, do instalacji sufitowej lub ściennej), osłon i zasilaczy LED z funkcją ściemniania i bez. Dostępne są również liczne akcesoria: złącza zasilające, złącza do pasków, zakończenia i wsporniki montażowe. System pasków LEDVANCE może być łączony z elementami innych uznanych producentów, co daje jeszcze większą dowolność i elastyczność zastosowań.

Projektowanie systemów oświetlenia wykorzystujących paski elastyczne LEDVANCE ułatwia konfigurator dostępny na stronie internetowej LEDVANCE. Przy jego pomocy można łatwo stworzyć małe i duże projekty dopasowane do różnych zastosowań. Po zakończeniu konfiguracji program przygotowuje listę elementów koniecznych do instalacji.

Paski LED firmy LEDVANCE są oferowane w zoptymalizowanych długościach i mają wstępnie podłączone przewody po obu stronach – można je łatwo i dowolnie skracać.

www.ledvance.pl

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem