Od redakcji 5/2020

ELektroinstalator5 2020 okl internet1Szanowni Państwo,

Łazienki i prysznice to obszary wysokiego ryzyka, dlatego wymagane środki ostrożności są odpowiednio rygorystyczne, a przepisy surowsze niż te dotyczące większości innych pomieszczeń. Środki ostrożności stosowane w łazienkach są oparte na: wytyczeniu stref, w których umieszczenie sprzętu elektrycznego jest ograniczone lub zabronione, ścisłym przestrzeganiu wymagań określonych dla każdej strefy, ustanowieniu połączenia ekwipotencjalnego między wszystkimi zewnętrznymi częściami metalowymi w danych strefach.

Więcej…

Ważne zmiany w Polskim Stowarzyszeniu Elektroinstalacyjnym

PSBECzłonkowie Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego, założonego w 2007 r. przez prezesów największych firm elektroinstalacyjnych, w czerwcu 2019 r. zdecydowali o zmianie nazwy i celów statutowych. Obecnie pod nazwą Polskie Stowarzyszenie Branży Elektroenergetycznej (PSBE) organizacja planuje dotrzeć za pomocą kampanii informacyjnej ze swoją nową misją i programem działania do wszystkich uczestników rynku.

Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku rysuje przed branżą wizję niezbędnej i wymagającej transformacji w kierunku niskoemisyjności, innowacyjności, większego rozproszenia, dywersyfikacji źródeł energii oraz stopniowego odchodzenia od gospodarki opartej na węglu. W obliczu wyzwań, jakie stoją przed polską energetyką, podjęliśmy decyzję jako stowarzyszenie o budowaniu silnej i szerokiej organizacji gotowej do roli lidera przemian, która reprezentuje polskie firmy i jest ekspertem w debacie nad przyszłym kształtem rynku – mówi Jacek Stankiewicz, prezes PSBE.

Stowarzyszenie w zmienionej formule zamierza skutecznie reprezentować branżę przed organami administracji państwowej i samorządowej, biorąc udział m.in. w opiniowaniu istotnych projektów aktów prawnych, prezentowaniu propozycji rozwiązań czy zgłaszaniu problemów, z jakimi borykają się firmy z branży. PSBE planuje rozpoczęcie programu ścisłej współpracy z innymi organizacjami branżowymi, a także uczelniami wyższymi i środowiskiem naukowym w celu popularyzacji wykorzystania nowych i innowacyjnych technologii na rynku. Ważnym elementem działalności organizacji będzie również prowadzenie badań rynku elektroenergetycznego oraz organizacja debat i specjalistycznych szkoleń branżowych. Podczas wrześniowych targów energetycznych w Bielsku-Białej stowarzyszenie zamierza przedstawić swój pomysł na konsolidację branży wokół idei sprawiedliwej transformacji energetycznej.

Wybór targów ENERGETAB jako miejsca inauguracji naszego stowarzyszenia w nowej formule był naturalny, ponieważ jest to jedno z ważniejszych miejsc, gdzie można ocenić kondycję polskiej elektroenergetyki. W związku z tym w imieniu swoim i członków stowarzyszenia serdecznie zapraszam uczestników Targów ENERGETAB na organizowaną przez nas debatę „Liderzy czy statyści? Jaką rolę w transformacji energetycznej odegrają polskie firmy”. Spotkanie odbędzie się w drugi dzień targowy 18 września, w godzinach 10–12. Po więcej szczegółów odsyłam na naszą stronę internetową – mówi Wojciech Sidziński, wiceprezes PSBE.

Członkami PSBE są przedstawiciele firm z sektora elektroenergetycznego wspieranych przez kilkanaście spółek kapitałowych, których łączne przychody za rok 2017 wyniosły ponad 2,5 mld zł, przy zatrudnieniu ponad 6,5 tys. pracowników.

Źródło: PSBE

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem