Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Purmo wchodzi na rynek Smart Home

WRettig Heating, właściciel marki Purmo, największego producenta grzejników na świecie, wprowadził na rynek TempCoE3, nowy produkt z segmentu SMART Home. Prosty w obsłudze system umożliwia użytkownikowi sterowanie nie tylko ogrzewaniem, lecz także oświetleniem i zewnętrznymi urządzeniami.

Produkt ten stanowi całkowitą nowość w asortymencie koncernu Rettig ICC, który znany jest przede wszystkim jako producent grzejników płytowych, dekoracyjnych, łazienkowych oraz systemów rurowych i systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Decyzja Purmo o wejściu w segment Smart Home nie jest przypadkowa. Zgodnie z wynikami badań, które zostały przeprowadzone w Polsce przez Purmo, aż 97% respondentów dostrzega ewidentny wzrost zainteresowania tematem inteligentnego domu wśród swoich klientów. Informacje te są o tyle istotne, że grupą badaną byli instalatorzy, czyli osoby związane bezpośrednio z rynkiem i odpowiadające na jego potrzeby.

– Szacuje się, że rynek inteligentnych rozwiązań dla domów wart jest blisko 30 mld USD, a wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych 4 lat wzrośnie on dwukrotnie. Jednocześnie klienci coraz częściej szukają ekosystemu współpracujących ze sobą rozwiązań pochodzących od jednego producenta, bo mnogość technologicznych standardów sprawia, że urządzenia od różnych dostawców czasem zwyczajnie ze sobą nie współpracują. Chcemy tę sytuację wykorzystać. Nasz system Smart Home bezproblemowo współpracuje z innymi rozwiązaniami Purmo, co wpływa na bezawaryjność układu sterowania ciepłem. Dodatkowo produkt ten był wcześniej testowany na rynkach zachodnich, co pozwoliło nam wyeliminować wszelkie błędy powstałe na etapie projektowania – mówi Marcin Kotarski z firmy Purmo.

 Nie tylko o ogrzewanie

1Sercem systemu jest centralny moduł z opcją łączności bezprzewodowej Wi-Fi - Touch E3. Ten zaawansowany technologicznie system bez problemu radzi sobie zarówno z obwodami elektrycznymi, jak i hydraulicznymi. Ta elastyczność umożliwia nie tylko sterowanie komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu, poprzez użycie sterowników dla ogrzewania, bądź klimatyzacji, lecz także urządzeniami zewnętrznymi.

System TempCo E3 rozwija idee inteligentnego sterowania komfortem cieplnym o kolejny element – możliwość kontrolowania urządzeń elektrycznych takich jak np. oświetlenie tarasu, zraszacze w ogrodzie, otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej lub garażowej oraz wiele innych. Możliwości personalizacji są niemal nieograniczone i jedynie wyobraźnia, czy też zakres potrzeb klienta definiuje, czym i jak chce sterować – zwraca uwagę Marcin Kotarski.

Systemem można sterować na odległość, wykorzystując witrynę WWW i/lub aplikację na smartfona i tablety – CleverTouch Gen.2. Obsługa programu jest prosta i dostosowana do interfejsów dotykowych, dzięki czemu użytkownik nie musi się martwić, że przypadkowo uruchomi coś, co nie jest mu w danej chwili potrzebne.

Źródło: PURMO

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem