Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Jubileusz Emerson Automation Solutions

Emerson 2 maleW dniu 7 czerwca br. w Łodzi firma Emerson Automation Solutions świętowała 25 lat obecności na polskim rynku. Była to doskonała okazja by podsumować minione ćwierć wieku i podzielić się planami na przyszłość. Po dynamicznym okresie rozwoju firma planuje dalsze inwestycje w Polsce.

Emerson jest globalnym producentem urządzeń i rozwiązań do automatyzacji procesów produkcyjnych, jest światowym liderem w zakresie inżynierii i technologii dostarczającym innowacyjnych rozwiązań dla klientów przemysłowych i gospodarstw domowych.

W Polsce koncern obecny jest od 25 lat i aktywnie uczestniczy w transformacji naszego rynku. Na przestrzeni lat firma wdrażała swoje systemy praktycznie w większości głównych zakładów produkcyjnych w Polsce. Emerson wspomaga polskie koncerny we wdrażaniu globalnych trendów gospodarczych i europejskich standardów i wymagań.

Emerson 1 male2

Od ponad 25 lat uczestniczymy w transformacji polskiego przemysłu. Przechodziliśmy wraz z naszymi klientami przez wszystkie fazy koniunktury gospodarczej. Myślę, że polskie elektrownie, rafinerie, zakłady chemiczne są konkurencyjne na światowym rynku, ale nie jest to zasługa tylko automatyki. Przez lata dużo zainwestowaliśmy w rozwój w Polsce. Mamy w Warszawie europejskie centrum inżynierskie dla przemysłu energetycznego, mamy silny ośrodek R&D rozwijający najnowocześniejsze produkty IIOT, mamy w Łodzi najnowocześniejszą fabrykę komponentów elektropneumatycznych i centrum dystrybucyjne na Europę Środkowo-wschodnią – podsumowuje mijające 25 lat firmy w Polsce Tomasz Kosik, dyrektor generalny firmy.

Emerson 5 maleW Warszawie znajduje się europejskie centrum inżynierskie Emersona dla rynku energetyki. Centrum kompetencyjne specjalizuje się w zaawansowanych technologiach regulacji, sterowania i automatyzacji. Automatyka przez lata wspierała rozwój gospodarczy, żyjemy teraz w erze transformacji cyfrowej. Dzięki rozbudowanym strukturom firmy polska myśl techniczna jest wykorzystywana i wdrażana na całym świecie.

Z kolei w Łodzi znajduje się fabryka ASCO, która została uruchomiona 20 lat temu i od tego czasu była kilka razy modernizowana i doinwestowywana. Wytwarzane są tu zawory elektromagnetyczne oraz inne komponenty automatyki przemysłowej. W zakładzie ulokowane jest też centrum dystrybucyjne na obszar Europy Środkowo-Wschodniej.

Emerson 4 male

 – Polska, jak i cały region Europy Środkowo-Wschodniej jest dla naszego koncernu atrakcyjnym rynkiem. Rynek ten cały czas rośnie, a my planujemy wzrost większy niż rynek. Mamy ambitne plany rozwojowe, a i konkurencja stymuluje nas do działania – mówi Tomasz Kosik.

 

 

O firmie

Emerson jest globalnym dostawcą rozwiązań dla automatyzacji przemysłu oraz systemów dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. W Polsce jest obecny od wczesnych lat 90. XX w. i zatrudnia ponad 800 osób.

Źródło: Emerson Automation Solutions

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem