Od redakcji 3/2021

Ei 3 - I okl
Szanowni Państwo,

Na początku lutego tego roku Rada Ministrów zatwierdziła nową politykę energetyczną dla Polski do roku 2040. Dokument PEP2040 zawiera wizję strategii Polski w zakresie transformacji energetycznej. Zgodnie z nią w 2040 r. ponad połowę mocy zainstalowanych mają stanowić źródła zeroemisyjne. Szczególną rolę ma odegrać wdrożenie do polskiego systemu elektroenergetycznego morskiej energetyki wiatrowej i uruchomienie elektrowni jądrowej.

Więcej…

Kolejna Eurowizja z oświetleniem OSRAM

20170505OsramJuż po raz trzeci firma OSRAM, została zaproszona do współpracy podczas europejskiego Konkursu Piosenki. Jako oficjalny partner oświetleniowy i specjalista w dziedzinie innowacyjnych technologii, OSRAM udostępni swoje produkty i zapewni wyjątkowe efekty świetlne podczas występów.

Po raz pierwszy firma OSRAM została zaproszona do współpracy przy Konkursie Eurowizji w Wiedniu, w 2015 roku. Sukces widowiska i technologii sprawił, że organizatorzy Eurowizji postanowili kontynuować współpracę przy systemach oświetleniowych w zeszłym roku w Sztokholmie i teraz w Kijowie.

20170505Osram1Konkurs Piosenki Eurowizji oświetlą innowacyjne produkty marki Claypaky. Najważniejszym elementem zaplanowanych iluminacji będzie ponad 150 ruchomych głów Scenius Unico, które zapewnią wyjątkowe efekty świetlne, a na scenie zostanie zastosowane specjalne rozwiązanie – lampa wyładowcza o mocy 1400 W i temperaturze barwowej 6500K. 

Oprócz oficjalnego głosowania podczas konkursu, OSRAM udostępni specjalny system przeznaczony dla publiczności zgromadzonej przed telewizorami. Gdy artyści będą śpiewać zarówno w półfinałach, jak i w wielkim finale, fani będą mogli oddawać swoje głosy na ulubionych wykonawców za pomocą interaktywnej aplikacji. Do każdego z przyznawanych punktów od 1 do 12 przyporządkowany zostanie konkretny kolor. W zależności od tego ile punktów zgromadzi dana piosenka, budynek Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej i gmach Opery Narodowej Ukrainy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie zostaną rozświetlone odpowiednią barwą światła. Wyniki głosowania będą od razu widoczne w mieście, a dzięki zainstalowanym kamerom – również na całym świecie.

Eurowizja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie w dniach 9-13 maja i wezmą w niej udział wykonawcy z 43 krajów. Rolę gospodarza widowiska będzie pełnić ukraińskie trio: Timur Mirosznyczenko, Wołodymyr Ostapczuk i Oleksandr Skiczko.

 

Informacja prasowa Osram

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem