Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Pilotażowa instalacja na Bemowie

awarieInnogy Stoen Operator uruchomiła na Bemowie pierwszą w Warszawie stację SN/nn z dodatkowym, innowacyjnym układem podtrzymania zasilania automatyki urządzeń pracujących w sieci, wyposażonym w superkondensatory. 

Rozwiązanie, opracowane przez Instytut Energetyki Zakładu Doświadczalnego w Białymstoku, zapewni podtrzymanie zasilania automatyki na obszarze zasilającym ponad 2000 odbiorców w przypadku wystąpienia zakłóceń w dostawach energii elektrycznej. Dzięki dodatkowym systemom wzrośnie pewność działania automatyk oraz zmniejszy się ryzyko przerwy w dostawach prądu dla odbiorców, a w przypadku wystąpienia przerwy skrócony zostanie czas potrzebny do przywrócenia zasilenia. Dodatkowy układ zasilania umożliwia odciążenie tradycyjnego akumulatorowego układu zasilania stacji, co wydłuży jego żywotność. W przypadku ograniczenia pojemności akumulatora lub przy jego uszkodzeniu superkondensatory zapewnią podtrzymanie funkcjonowania automatyki stacji do czasu wykonania przełączeń na sieci.

po-korekcie– Zainstalowanie i testowanie nowych rozwiązań podtrzymujących funkcjonowanie stacji w przypadku wystąpienia zakłóceń pozwoli nam umocnić pozycję najbardziej niezawodnego dostawcy energii w Polsce. Dzięki kolejnym inwestycjom w warszawską sieć elektroenergetyczną ciągłość dostaw energii elektrycznej ulegnie dalszej poprawie. Tam, gdzie to możliwe, staramy się wykorzystywać krajowe rozwiązania, dlatego też współpracujemy z uczelniami technicznymi i instytutami naukowymi takimi, jak: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Poznańska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Instytut Tele- i Radiotechniczny – powiedział Robert Stelmaszczyk, prezes innogy Stoen Operator.

Innogy Stoen Operator systematycznie podłącza kolejne stacje do systemu zdalnego nadzoru i zarządzania siecią SCADA, dzięki któremu znacznie skraca się czas wykrycia awarii i przywrócenia zasilania.

W 2017 r. spółka przeznaczyła na modernizację i rozwój sieci elektroenergetycznej w Warszawie ok. 220 mln zł, a w 2016 r. zainwestowała ponad 240 mln zł.

Źródło: innogy Stoen Operator

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem